logo

  • Bize Yazın

    alpar_42@hotmail.com
  • 7/24 Bize Ulaşın

    0506 839 1437
DETAY

Tuzcuoğulları Temizlik işyerlerinizin sizin markanıza uygun temizliğe ulaşmasına garanti vermektedir profesyonel hizmetin adresi.

Gerçek bir temizlik için her nokta atlanmadan dikkatli bir biçimde temizlenmelidir.Mobilyalar havalandırmalar aksesuarlar tüm elektronik aletler hatta priz ve duvarlar dahi. Bu sayede uzun vadeli etkili bir hijyen ve toplu bir yaşam alanı sağlanabilir. Ofislerde toplu kullanım olduğu için temizlik öncelikli konulardan biri olmalıdır. Bir çok eşyanın bir arada bulunduğu ve her kez tarafından kullanıldığı düşünüldüğü zaman hijyen konusu ön plana çıkmaktadır.

Ofis temizliğinde gerçek bir temizlik için her ayrıntı oldukça önemlidir öyle ki iskemle ayaklarından havalandırma motorlarına prizlere kadar dikkatlice temizlenilmelidir. Ofis temizliğinde en dikkat edilmesi noktalardan birisi elektronik cihazların kullanımına engel olunmadan temizlik işleminin gerçekleştirilmesi ve bu cihazların zarar görmeden temizlene bilmesidir.

Havalandırma Ve Klima Filitereleri:  Ofisler çoklu çalışma alanı olduğu için ilk olarak başlanması gereken nokta içeriye temiz hava ve oksijen taşıyan havalandırmalıdır. Filitreler yerlerinden sökülerek önce sudan geçirilmeli daha sonra mikrofiber bez yardımı ile güzelce temizlenmelidir. Filtrenin söküldüğü noktada kalan toz ve kir yine nemli bir bez yardımı ile dikkatlice temizlenmeli filitreler açık havada güneşe maruz bırakılmadan kurutularak yerlerine takılmalıdır.

Elektronik Cihazların Temizlenmesi: Ofislerde ortak kullanım araçları olan elektronik cihazlar fazlası ile kir tutar.Ayrıca statik elektriklenmeden ötürü tozu kendilerine çekerler. Elektronik cihazları temizler iken su ile seyreltilmiş temizleyici ve mikrofiber bez kullanılarak temizlenmelidir. Yine cihazların takılı olduğu prizler priz içleri ve cihazların kabloları nemli bir bez ile mutlaka silinmeli ve yerine yerleştirilmelidir.

Mobilyaların Temizlenmesi: Ofiste yer alan tüm mobilyalar yerlerinden kaldırılarak normalde ulaşamadığımız alt ve arka kısımları önce süpürülüp sonra silinerek yerlerine yerleştirilmelidir. Mobilyaların sahip olduğu yüzeylere göre zarar vermeyecek bir temizleyici kullanılarak silinmelidir. Eğer koltuk gibi süner yapıya sahip yüzeyler var ise kumaş temizliğine özel temizleyici ile süpürüldükten sonra dikkatlice silinip kurumaya bırakılmalıdır.

Masa Ve İskemlelerin Temizlenmesi : Ofiste orak kullanım alanlarından birisi olan masa ve iskemleler gözle görülmese dahi hijyen bakımından oldukça zayıf ve kirlidir. Masa ayakları ayak altları iskemlelerin ayak ve tekerlek içleri tamamen silinmelidir. İskemleler de kumaş yüzeyler bulunuyor ise süpürüldükten sonra uygun temizleyici ile silinerek kuramaya bırakılmalıdır.

Aksesuarların temizlenmesi: Genellikle kişisel kullanım amacı ile bulunan aksesuarlar fazla miktarda toz biriktirmektedir. Bunun önüne geçmek adına mutlaka hafif nemli bir bez yardımı ve uygun bir temizleyici ile temizlenerek yerine yerleştirilmelidir.

Mutfak Temizliği : Ofiste bir çok kişiye yemek çıkartılan ve ortak kullanım alanı olan mutfaklarda gün içerisinde pişirilen yemeklerden kalan artık ve bulaşıklar dan ötürü fazlaca kir ve bakteri bulunmaktadır. Mutfaklar bir çok farklı alan ve yüzeye sahip bir o kadar da farklı lekelere sahiptir. Bu sebepten ötürü mutfakta bulunan her bölüm için yarı temizlik malzemesi seçilmeli ve bu yönde temizlik işlemi gerçekleştirilmelidir.

Tuvalet Ve Lavabo Temizliği: Ortak kullanım alanı olan lavabolar gün içerisinde pek çok kez kullanılır ve hijyen seviyesi her kullanımda azalır. Bu nedenle en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Lavabo ve tuvalet temizliğinde yüksek dezenfekte sağlayabilecek temizleyiciler tercih edilmeli ve kullanılan temizleyici mümkün olduğu kadar uzun süre bekletilerek tam dezenfekte sağlanmalıdır.

Yerlerin Temizlenmesi Ofiste bulunan her kezin dışarıdan getirdiği kir ve tozlar yerdeki yüzeylere tutunur. Yüzeyde bulunan toz ve mikroplar rüzgar ve hava yolu ile etrafa saçılarak ofisin hijyen seviyesini fazlası ile düşürür. Yerde halı veya benzeri bir yapı var ise önce süpürülmeli daha sonra silme işlemine geçerek havalandırma ile beraber kurumaya bırakılmalıdır.

UA-50380982-2